poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r.
Imieniny: Katarzyny, Piotra, Roberta

Strona główna » Z życia szkoły » Rok szkolny 2015/2016 » Konkurs recytatorski z języka angielskiego dla uczniów Gimnazjum nr 2 im. S. Szymańskiego

W dniu 10.06.2016r. w Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Szymańskiego w Zawierciu odbył się po raz kolejny konkurs recytatorski poezji anglojęzycznej dla uczniów naszego gimnazjum. Konkurs otworzył dyrektor gimnazjum mgr Grzegorz Florczyk, który życzył wszystkim 15 uczestnikom powodzenia. Członkami jury były:

mgr Małgorzata Radzka-Ćwiklińska, mgr Małgorzata Dychus, mgr Grzegorz Florczyk oraz przedstawicielka uczniów Patrycja Baran z klasy III B. Uczestnicy zaprezentowali przed jury wybrane utwory o różnym stopniu trudności. Konkurs dostarczył wiele emocji a poziom był wysoki, ponieważ  uczniowie byli nie tylko dobrze przygotowani, ale popisali się także umiejętnością interpretacji wybranych utworów. Uczestnikom przyznano nagrody książkowe, dyplomy i wyróżnienia oraz słodki upominek, które były ufundowane przez Dyrektora szkoły Grzegorza Florczyka.
 Fundatorem pozostałych nagród książkowych oraz rzeczowych były wydawnictwa:
mmpublications oraz EGIS

I miejsce – Julia Kręgiel IIB
II miejsce – Julia Bugajska III B
III miejsce – Jakub Kmita III B
Wyróżnienie otrzymali: Magdalena Cocek, Oliwia Mach i Natalia Guzek
Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali książkowe nagrody pocieszenia.
         Konkurs zorganizowały: mgr Małgorzata Radzka-Ćwiklińska mgr Małgorzata Dychus
Tekst: Małgorzata Radzka-Ćwiklińska