piątek, 3 maja 2024 r.
Imieniny: Marii, Antoniny

W "Szymańskim" już wakacje

Strona główna » Z życia szkoły » Rok szkolny 2012/2013 » W "Szymańskim" już wakacje

Wszystko, co się zaczyna, ma także swój koniec. Również w naszym gimnazjum dobiegł kresu kolejny, pracowity rok szkolny. Fakt ten uczniowie, nauczyciele, dyrekcja gimnazjum, rodzice oraz zaproszeni goście uczcili, biorąc udział w uroczystej akademii.
        Część oficjalną rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i złożeniu życzeń przez członków Samorządu Szkolnego głos zabrał dyrektor gimnazjum, pan mgr Grzegorz Florczyk, który podsumował kończący się rok szkolny. Wspomniał o najważniejszych sukcesach gimnazjalistów. Podziękował uczniom i nauczycielom za trud włożony w pracę i kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły. Powitał także przybyłych na uroczystość gości specjalnych: Przewodniczącego Rady Miejskiej, pana Edmunda Kłóska, przewodniczącą Rady Rodziców gimnazjum, panią Ilonę Wnuk oraz rodziców uczniów. Pożegnał również uroczyście kończącego swoją działalność w Radzie Rodziców pana Wojciecha Żmudę.
        Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej, pan Edmund Kłósek, który pogratulował uczniom, nauczycielom i dyrekcji, podziękował za efektywną pracę i życzył udanych wakacji. Podobne słowa padły także chwilę potem z ust przewodniczącej Rady Rodziców gimnazjum, pani Ilonę Wnuk.
        Następnie przystąpiono do rozdania nagród tym uczniom, którzy w bieżącym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, sporcie, konkursach przedmiotowych, prowadzili działalność charytatywną, aktywnie pracowali na rzecz szkoły. Zaszczytny tytuł Prymusa Gimnazjum w tym roku szkolnym przypadł Dominikowi Łazarzowi, oprócz sukcesów w konkursach przedmiotowych, może poszczycić się średnią ocen 6.0.
        W części nieoficjalnej uroczystości uczniowie klasy Ia i IIb zaprezentowali program, który zatytułowali „Galopem przez rok szkolny, czyli przegląd szkolnej strony internetowej”.
        Szczególne emocje wśród uczniów wzbudziła ta jego część, w której drugoklasiści żegnali uczniów klas trzecich. Oprócz życzeń przekazali oni swoim starszym kolegom prezent szczególny – chusteczki. Przydadzą się, gdy nadejdzie czas pożegnania ze szkołą, nauczycielami, kolegami. Następnie przyszła pora na chwilę wspomnień, szczególnie wzruszających właśnie dla trzecioklasistów. Zaprezentowany został bowiem film będący montażem różnych zabawnych, szkolnych sytuacji.
        Uroczystość zakończył krótki występ gimnazjalnego zespołu NEVERMIND.

poprzednia strona|1|2|3| z   3następny|ostatnia

Pożegnanie klas III 2013