piątek, 26 kwietnia 2024 r.
Imieniny: Marii, Marzeny, Marceliny

Konferencja w ramach realizacji projektu naukowego "Postaw na Słońce"

Strona główna » Aktualności » Konferencja w ramach realizacji projektu naukowego "Postaw na Słońce"

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Szymańskiego uczestniczą w projekcie naukowym pt.: „Postaw na Słońce”.
Celem projektu jest upowszechnienie wśród młodego pokolenia wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych oraz przedstawienie praktycznych możliwości zastosowania tych ogniw w funkcjonowaniu domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, a także budynków urzędowych oraz upowszechnienie tej wiedzy wśród społeczności lokalnych.
Dnia 23 maja 2017 roku zespół projektowy „Kolibry” przeprowadził konferencję lokalną dla mieszkańców naszego rejonu. Tematem konferencji było wykorzystanie źródeł odnawialnych w codziennym życiu oraz przedstawienie korzyści ekonomicznych i środowiskowych na przykładzie wybranych domów jednorodzinnych, dla których uczniowie dobrali mikroinstalacje fotowoltaiczne.
Członkowie zespołu projektowego przedstawili, dlaczego do produkcji energii warto korzystać ze źródeł odnawialnych, takich jak: siła wiatru i wody, energia słoneczna, geotermalna oraz biomasa. W dzisiejszych czasach źródła odnawialne zyskują coraz większą popularność, ponieważ są one przyjazne dla środowiska. Stosowane są przez duże firmy oraz przez indywidualnych odbiorców. Uczestnicy projektu omówili również sytuację Polski w aspekcie korzystania z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE)  na tle innych krajów oraz przedstawili źródła finansowania mikroinstalacji.
Wyniki pracy zespołu przedstawione w formie prezentacji zostały uznane za bardzo ciekawe. Uczestnicy projektu „Postaw na Słońce” mają nadzieję, iż konferencja zainteresuje mieszkańców naszego regionu odnawialnymi źródłami energii oraz podniesie świadomość ekologiczną społeczeństwa.

czytano: 950 razy

źródło: Gimnazjum nr 2 w Zawierciu